• destek@ehliyetler.net

HABER DETAYI

2 Eylül 2017 17:29

Ehliyet Randevusu Alma

Ehliyet Randevusu Alma
Ehliyet Randevusu Alma
5 (100%) 3 yıldız

Ehliyet Randevusu Alma

Ehliyet sınavını başarıyla geçenler artık ehliyet randevusu alma sayfasına giriş yaparak randevu alabilirler. Lütfen müsait olduğunuz tarihlere göre randevu belirleyiniz. Onaylanan randevu tarihi ve saatinden en az 15 dakika önce ilgili birimde olmanız sizin yararınıza olacaktır.

Dikkat! Ehliyet randevusu almadan önce lütfen gerekli ehliyet harçlarını yatırınız. Ehliyet harçlarını hangi bankalara yatırmanız gerektiğini bilmiyorsanız, lütfen sayfamızı gözden geçiriniz.

Ehliyet Randevusu Alma

2017 Sürücü Belgesi Randevu
Gerekli belgeleri tamamladıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Sürücü Belgesi Randevu Sistemi aracılığıyla herhangi bir ”Trafik Tescil Kuruluşundan” anında randevu alabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz bu Trafik Tescil Kuruluşuna, yine belirlediğiniz onaylı randevu tarihinde giderek işlemlerinizi çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Lütfen randevu alırken bir e-posta adresine sahip olmanız gerektiğini unutmayınız.

Şayet bir e-posta adresiniz yoksa, hemen bir e-posta adresi açmanız gerekiyor. E-posta sahibi olmayan ve randevu esnasında istenen bilgi ve belgeleri yanlış veya eksik giren kişilerin başvuruları iptal ediliyor. Aynı zamanda herhangi bir bilgi ve belge eksikliği, yine randevunuzun iptaline yol açacaktır. Bu nedenlerden dolayı, lütfen belgelerinizin tam ve eksiksiz olduğuna emin olunuz.

Ehliyet Randevusu Alma

Başvuru süresi ortalama 15-20 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanacaktır. Başvuru sırasında vermiş olduğunuz bilgiler güvenlikli elektronik ortamda ”Tanzim Merkezine” iletiliyor. Güvenlikli elektronik ortamda iletilen bu bilgiler kişiselleştiriliyor (Baskı ve Yazım) sırasına girmiş oluyor.

Ehliyet Randevusu Nasıl Alınır?

Ehliyet randevusu almak için https://surucurandevu.egm.gov.tr/basvuru/RandevuTalebiSave1.aspx sayfasına giriş yapmanız yeterli olacaktır. Burada karşınıza ilk butonda üç (3) adet soru çıkacaktır. Bu 3 soruyu şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İlk defa sürücü belgesi müracaatı
  • Eski sürücü belgesi yenileme (Kayıp/Çalıntı)
  • Tedbil (Yabancı belge dönüştürme)

Size uyan butona tıkladıktan sonra yine sizden kişisel bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Kişisel bilgilerinizi tamamladıktan sonra randevu tarihi belirleme ve onaylama sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu tarihini belirleyip, uygun bir alanı işaretledikten sonra sistem sizi e-posta gönderimi seçeneğine yönlendirecektir. Burada e-posta adresinizi giriyor ve onay maili gönderiyorsunuz. Maili gönderip, bu mesajı onayladıktan sonra işleminizi onay durumu sayfasından kontrol ederek randevunuzu tamamlayabilirsiniz.

Sürücü Belgesi Randevu Alma

Ehliyet Randevusu Alma

İlk Defa Sürücü Belgesi Müracaatı
İlk seçenek olan bu butona, ilk kez bir sürücü belgesi sahibi olacaksanız tıklamanız gerekmektedir. Herhangi bir sürücü kursuna kayıt olduktan sonra sınavları başarıyla tamamlayan adayların girmesi gereken menü.

Eski Sürücü Belgesi Yenileme (Kayıp/Çalıntı)
Bu butona ise daha önceden sürücü belgesi olup, yeni tip çipli sürücü belgesi yenileme işlemi yapmak isteyenler tıklıyor. Ayrıca Ehliyeti kaybetme ve/veya ehliyeti çaldırma durumları yaşayanlarda bu butondan faydalanıyor. Sürücü belgesini kaybeden veya çaldıranlar lütfen ilgili sayfalarımızı gözden geçirip, gerekli belgelerinizi tamamlayınız.

Tedbil (Yabancı Belge Dönüştürme)
Bu seçenek bizi (yeni ehliyet alacak T.C. Vatandaşları ve/veya ehliyetini yenileyecek olanlar) ilgilendiren bir seçenek değildir. Yabancı sürücü belgesi sahiplerinin, belgelerini Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına uyan belgeler ile değiştirmek için kullandığı seçenek olmaktadır.

Ehliyet Randevusu Alma

Ehliyet Randevusunu Sorgulama
Randevunuz onaylandıktan sonra tekrar randevu tarihi ve saatini sorgulamak için ”Randevu Durumunuzu Sorgulayın” butonuna tıklayabilirsiniz. Daha sonradan randevu tarihi ve/veya saatinizi unutursanız buradan kontrol etme şansına sahip olduğunuzu unutmayınız. Tarih ve saati sorgulamak için sizden ilk onay sırasında verilen ”Referans Numarası” ve T.C. Kimlik numarası istenecektir. Referans ve T.C. kimlik numaranızı girmenizin ardından, almış olduğunuz tarih ve saat karşınıza çıkacaktır.

Ehliyet Randevusu Alma

Konu hakkında sormak istediniz her türlü soruyu aşağıda bulunan yorum kutusu aracılığıyla sorma şansına sahip olduğunuzu unutmayınız. Lütfen tüm belgelerinizi kontrol ediniz. Belgeleri eksik veya geçersiz olanların randevuları iptal edilebiliyor. Bu nedenle belge düzenine önem göstermenizi, tam ve eksiksiz bir şekilde randevunuza gitmenizi tavsiye ederiz. Bu sitenin kullanıcılara çıkmış ehliyet sınavı sorularını çözme şansı verdiğini biliyor muydunuz?

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.