• destek@ehliyetler.net

HABER DETAYI

20 Eylül 2017 21:53

Ehliyet Sınav Soruları

Ehliyet Sınav Soruları
Ehliyet Sınav Soruları
5 (100%) 2 yıldız

Sürücü Belgesi Çıkmış Sorular

”Motorlu Taşıtlar Sürücü Belgesi” ehliyet sınav soruları deneme testi olarak siz değerli takipçilerimiz için sunuyoruz. Ehliyet sınavı soruları sayfasından testlere girerek, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan “Motorlu Taşıtlar Sürücü Belgesi” sınavına hazırlanma şansına sahip olabilirsiniz. Deneme sınavı soru ve cevaplarına ulaşmak için “Soruları Çöz” menüsüne giriş yapmanı yeterli olacaktır.

Ehliyet Sınav Soruları

Ehliyet Sınav Soruları

Burada karşınıza MEB tarafından geçmiş sınavlarda sorulan, sorular ve cevaplar çıkacaktır. Yalnız bu cevaplara ulaşmak için önce belirlemiş olduğunuz bir test sayfasına giriş yapmalısınız. Soruların tamamını çözdükten sonra karşımıza cevaplanan soru sayısı ve doğru verilmiş cevap sayısı çıkacaktır. Alınan puana göre bir yorum belirtiliyor. Puanlama sistemi, adayın vereceği cevaplara göre değişiklik gösterecektir. Puanlama sistemi ve soru türleri için sayfanın devamını okuyunuz.

Ehliyet Sınav Soruları

Sürücü belgesi sınav sorularını çözerken verilecek cevaplara göre puanlama belirlenecektir. Soruları çöz sayfasına giriş yaptıktan sonra karşımıza tek sınav ve komple sınav seçenekleri çıkacaktır.

Online Sınava Giriş için Tıkla!

Tek Ders Sınav Soruları
Tek ders sınav sorularını çözen aday, herhangi tek bir ders konusuyla alakalı sınav sorularını çözmüş olacaktır. Kendisinin seçmiş olduğu sınav başlığına göre bir teste dahil olacaktır. Örneğin sadece ”ilk yardım” ya da ”motor sınavı” sorularını çözebilir.

Full Ehliyet Sınavı Soruları
Dileyen takipçilerimiz tek ders özelliği yerine, full yani komple sınav soruları çözme özelliğini seçebilir. Bu seçenekte kişinin karşısına seçmiş olduğu döneme ait sınav soruları çıkacaktır. Örneğin; 2017 Yılı 29 Temmuz Ehliyet sınav soruları başlıklı yazıyı tıklayan biri, bu tarihte yapılmış sınava ilişkin soruları çözecektir. Tarihe göre ders seçen aday, o tarihte çıkmış bütün soruları çözebilecekler. Kısacası, bir sürücü adayının sınava girdiği zaman karşısına çıkan tüm imtihan soruları burada karşısına çıkacaktır. Bu sonuçlara göre kendisini MEB tarafından yapılan imtihanlara hazırlama şansına sahip olacaktır.

Ehliyet Sınav Soruları

Ehliyet Sınav Soruları

Online Ehliyet Sınavı

Sayfalarımız aracılığıyla Online ehliyet deneme sınavı çözme özelliği sunulmaktadır. MEB tarafından yapılacak ”Motorlu Taşıtlar Sürücü Belgesi Sınavı” hazırlık sınavı olarak değerlendirebilirsiniz. Soruların tamamı, geçmişte çıkmış soruları kapsamaktadır. Bu soru ve cevaplar, Bakanlığın yayım organı kaynak alınarak sunulmaktadır. Sizde hemen Online test sayfasına giriş yapabilirsiniz. Test sayfasına giriş yaparken, hiç bir bilgi ya da belge talep edilmez. Sınav sonuçlarını sosyal medya araçlarını kullanarak, tüm arkadaşlarınız ile anında paylaşabilirsiniz. Sosyal medya butonları sayfaların en üst ve en alt kısımlarında yer almaktadır. Sosyal ortamda paylaşım yapabileceğiniz alanlar şu an için; Facebook, Instagram ve Twitter 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.