• destek@ehliyetler.net

HABER DETAYI

9 Eylül 2017 18:42

Ehliyet Sınav Ücretleri

Ehliyet Sınav Ücretleri
Ehliyet Sınav Ücretleri
5 (100%) 3 yıldız

Sürücü Belgesi Sınavları

Ehliyet almak isteyen sürücü adaylarının katılması gereken iki farklı sınav tipi vardır. Bu sınav tipleri; Teorik ve Uygulamalı sınavlar olmak üzere iki bölüme ayrılmaktadır. Öncelikle yazılı sınava girecek adayların, bu sınavı başarıyla tamamlaması gerekiyor. Yazılı sınavı başarıyla tamamlayan adaylar, direksiyon sınavına girmeye hak kazanıyor. Şayet direksiyon sınavına giren aday, uygulamalı direksiyon sınavını da başarılı bir şekilde geçerse, bu durumda ehliyet almaya hak kazanmış oluyor. Peki bu sınavlara 2017 yılı içerisinde girecek adaylar için belirlenen ehliyet sınav ücretleri ne kadar?

Ehliyet Sınav Ücretleri

Ehliyet Sınav Ücretleri

Sınav Ücretleri Hangi Bankalara Yatırılır?

  • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş.
  • Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.
  • Türkiye Halk Bankası A.Ş.

şubelerine veya ATM cihazlarından birine yatırma şansına sahipsiniz.

DİKKAT: Sınav başvuru ücretini yatırmış olduğunuza dair elinizde bulunan makbuz da, mutlaka sınava girecek adayın adı ve soyadı gibi gerekli bilgileri olmalıdır.

Ehliyet Sınav Ücretleri

Ehliyet Sınav Ücretleri

Ehliyet Sınav Ücretleri

  • Yazılı Sınav Ücreti 70 TL
  • Uygulamalı Direksiyon Sınavı Ücreti 80 TL
  • İş Makineleri Operatörlük Sınav Ücreti 80 TL

Teorik Yazılı Sınav Ücreti

İlk sınav olduğu için öncelikle yazılı sınavın başarılı bir şekilde geçilmesi gerektiğini yukarıda belirtmiştik. 2017 yılı içerisinde Teorik yazılı ehliyet sınavı hizmetleri ücreti 70 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret ”E-sınav” ve ”Klasik sınav” türleri için aynı olarak belirlenmiştir. Yazılı sınav ücretini yatıran adayların, bu sınava dört (4) defa katılma hakkı vardır. Adayların sınav ücreti ödedikten sonra kaç kere sınavlara girebilir olduğunu öğrenmek için kaç kere kalma hakkım var içerikli yazımızı gözden geçirebilirsiniz.

Uygulamalı Direksiyon Sınav Ücreti Kaç Para
İkinci sınav olan uygulamalı direksiyon sınavı ücreti 80 TL olarak belirlenmiştir. Direksiyon sınav ücretini ödeyen sürücü adayları, bu sınava da yine dört (4) kere katılma hakkına sahip olurlar. Yalnız sınavlara girme sınırlaması hakkında detaylı bilgiye ulaşmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Sayfalarımız arasında gezinerek, sınava kaç kere girme hakkınız olduğunu ve gitmezseniz ne olduğunu detaylıca öğrenebilirsiniz.

İş Makineleri Operatörlük Sınav Ücretleri
İş makinesi operatörlük yazılı ve uygulamalı sınav ücretleri ise 80 TL olarak belirlenmiştir. 2017 yılı içerisinde bu sınava girecek adayların 80 TL ödemesi gerekiyor.

Kurs Ücreti Verenler Sınav Ücreti Verecek mi?
Son dönemde ”Kursa verdiğim kurs ücretine, sınav ücretleri dahil değil mi?” sorusu oldukça ileri boyutlara ulaştı. Aslında bu konu tamamen sizin sürücü kursuyla yapmış olduğunuz anlaşmaya bağlı. Yani genelde sürücü kursları sınav ücretini sürücü adaylarından talep etmez ve kendilerinin bankaya yatırmasını isterler. Fakat yine bir çok sürücü kursu tarafından bu sınava ilişkin ücretler, en başında adaydan alındığı duyumları var. Adaydan alınan bu ücret, yine ada adına bankaya yatırılıyormuş. Bu durum sürücü adayları arasında paylaşılınca, aslında doğal olarak biraz kafaları karıştırabiliyor.

Deneme Sınavı Burada!

Ehliyet Sınav Ücretleri

Ehliyet Sınav Ücretleri

Öncelikle kayıt olduğunuz sürücü kursuyla yapacağınız ücret görüşmesini dikkatlice analiz etmenizi öneriyoruz. Kayıt esnasında kursa vereceğiniz ücrete, yazılı ehliyet ve direksiyon sınavı ücretlerinin dahil olup, olmadığını kesinlikle sormanızı öneriyoruz. Yazılı ehliyet sınavı ve direksiyon sınavı ücretleri hakkında sormak istediğiniz soru ya da görüşleriniz varsa, aşağıda bulunan yorum kutucuğu aracılığıyla yazabilirsiniz. Bizi takip ettiğiniz için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız. Ehliyetler.net

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.