• destek@ehliyetler.net

HABER DETAYI

3 Eylül 2017 16:37

Ehliyet Sınavı Saatleri

Ehliyet Sınavı Saatleri
Ehliyet Sınavı Saatleri
5 (100%) 4 yıldız

Ehliyet Sınavları Saat Kaçta

Ehliyet sınavı saatleri Türkiye genelinde aynı anda başlatılmaktadır. Sürücü adayları, sınav başlama saatinden en az 15 dakika önce sınav bölgesinde hazır bulunması önerilir. Ehliyet Sınavı Türkiye genelinde saat 14:00 başlıyor.

Ehliyet Sınavı Saatleri

Ehliyet Sınavı Saatleri

DİKKAT ! Bu sınava geç kalan sürücü adayları kesinlikle sınava alınmıyorlar.

Yazımıza başlamadan önce sizlere önemli bir uyarıyı tekrar, tekrar hatırlatmak istiyoruz. Lütfen sınav başlangıç yeriyle ikamet ettiğiniz yer arasındaki mesafeyi göz önüne alarak ortalama 30 veya 45 dakika önce okul önünde olacak şekilde yola çıkınız. Yolda giderken Trafik sıkışıklığı ve kazaları olma riskini unutmayınız. Böyle bir durumun başınıza gelmesi, geçerli bir mazeret olarak kabul edilmeyecek ve sınava girişiniz kabul edilmeyecektir.

Ehliyet Sınavı Saatleri

Ehliyet Sınavı Saatleri

Ehliyet Sınavı Saat Kaçta Başlıyor

Yapılan sınavlar arasında, en kısa süren sınavlardan biri ehliyet sınavıdır. Ehliyet sınavı başlama saati 14:00, bitiş saati 15:00 olarak belirlenmiştir. Yazılı yani teorik sınavı toplamda 60 dakika, yani bir (1) saat sürmektedir. Sürücü adayları aynı anda giriş ve aynı anda çıkış yapıyorlar.

Ehliyet sınavı ücretleri hakkında anında bilgi alabilirsiniz.

Ehliyet Sınavı Saatleri

Şimdi sizlerle sürücü belgesi sınavının süresi ve saat bilgileri hakkında merak edilenleri paylaşmak istiyoruz.

  • Sınavlar nerede yapılıyor?

Sınavlar Türkiye genelinde okullarda yapılmaktadır.

  • Sınav başlangıç saati kaç?

Sınavlar Türkiye genelinde aynı anda saat 14:00’da başlatılmaktadır.

  • Ehliyet sınavı saat kaçta bitiyor?

Sınav bitiş saati başlangıçtan bir saat sonra yani 15:00 olarak belirlenmiştir. Bu durumda, önemli sınavlar arasında Türkiye genelinde yapılan en kısa süreli sınavlardan biri olma özelliğini taşımaktadır.

  • Ehliyet sınavı kaç dakika veya kaç saat sürüyor?

Sınav süresi toplamda 60 dakika yani bir (1) saat sürmektedir.

  • Sınav başlangıç saatinden sonra en erken saat kaçta sınavdan çıkabilirim?

Başlangıç saatinden sonraki toplam süreyi doldurmanız gerekiyor. Yani 1 saatlik sınav süresinin tamamını doldurmanız gerekiyor. (Tek dersten sınava girenler, 45 dakika sonra çıkabiliyor.)

  • Sınav salonuna girişler saat kaçta başlıyor ve bitiyor?

Ehliye sınav salonlarına girişler yani sınav salonuna alımlar, sınav başlama saatinden en geç 15 dakika önce başlıyor. Başlangıç saatinden hemen önce en geç girişler yapılmakta ve sonrasında gelen adayların girişleri kesinlikle kabul edilmemektedir.

  • Sınav salonuna giriş yaptığımız andan itibaren sınav saati başlamış mı oluyor?

Hayır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi 2017 yılı için geçerli olan 14:00 başlangıç saati uygulaması bulunuyor. Salonda bulunan yetkili kişiler tarafından başlama ve bitiş saatleri sizlere yazılı ve sözlü olarak bildirilecektir. Ayrıca başlangıç saatinden önce veya sonra test kağıtlarıyla ilgili işlem yapan adayların sınavları geçersiz sayılabilecektir.

Ehliyet Sınavı Saatleri

YENİ SÜRÜCÜ BELGESİ HARÇLARI

Yukarıda vermiş olduğumuz bilgiler, sürücü belgesi almak isteyen adayların gireceği Teorik (Yazılı) ehliyet sınavı giriş, çıkış ve başlangıç, bitiş saat bilgileridir. Direksiyon sınavı saatleri ile alakalı bilgileri almak için lütfen ilgili yazımıza göz atınız. Bu süreler haricinde sınava ilişkin zamansal sorular sormak için aşağıda bulunan yorum butonunu kullanabilirsiniz. Sormuş olduğunuz sorular uzman ekibimiz tarafından anında incelemeye alınacaktır. İncelemeye alınan tüm soru, görüş ve önerilerinizin cevabı en kısa süre içerisinde sizlerle paylaşılmaya çalışılacaktır.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.