• destek@ehliyetler.net

HABER DETAYI

9 Eylül 2017 17:08

Ehliyetim Kırıldı Ne Yapmalıyım

Ehliyetim Kırıldı Ne Yapmalıyım
Ehliyetim Kırıldı Ne Yapmalıyım
4 (80%) 3 yıldız

Ehliyetim Kırıldı Ne Yapmalıyım

Ehliyetim kırıldı ne yapmalıyım diyenler buraya!

Ehliyetim Kırıldı Ne Yapmalıyım

Ehliyetim Kırıldı Ne Yapmalıyım

Ehliyet, trafikte seyahat ederken sürücülerin yanında bulundurması zorunlu bir sürücü belgesidir. Bu belgeye sahip olmadan araç kullanan kişi ve/veya kişiler için yetkili birimler tarafından cezai işlem uygulanır. Yetkili birimler tarafından denetimler yapılırken, kimi sürücüler belgelerinin kaybolduğunu iddia etmektedir. Öte yandan kimisi “ehliyetim kırıldı ne yapmalıyım” gibi cümleye kurabiliyor.

Kayıp ehliyet için lütfen buraya!

Ehliyetim Kırıldı Ne Yapmalıyım

Ehliyetim Kırıldı Ne Yapmalıyım

Sürücü belgesi kırılan bir kişi, hiç vakit kaybetmeden yeni bir ehliyet kartı çıkartılması için müracaat etmelidir. Sürücü belgesi olmadan araç kullananlara ceza yazıldığı gibi aynı zamanda sürücü belgesi olup, yanında bulundurmayan kişiler içinde cezai işlem uygulanıyor. Peki “kırılan ehliyetin yerine yenisi nasıl çıkarılır?”

Ehliyeti Yenileme Giderleri

Tüm detaylar için ehliyet yenileme sayfamıza göz atınız. Biz yine de zarar gören ehliyeti yenileme ücretini belirtmek isteriz. Kırılan veya zarar gören ehliyeti yenileme ücreti 15 TL gibi ücrettir. Fakat belirtmiş olduğumuz bu miktar, eski tip sürücü belgeleri için geçerlidir.

01 Ocak 2016 sonrası yapılan yeni düzenlemeyle birlikte, eski tip sürücü kartlarını yenilenme işlemleri başladı. Sürücü kartlarını yenileme işlemleri şu an için 2020 tarihine kadar bitirilmesi hedefleniyor. Bu süre içerisinde zaten ehliyetleri yenileme gibi bir zorunluluk var. Bu nedenle kırılan veya zarar gören kartınız için randevu alıp 15 TL ödedikten sonra yenileme işlemi yapabilirsiniz.

Kırık Ehliyet Yerine Yenisini Çıkartmak

Kırılan ehliyetin yerine yenisini çıkarmak oldukça basit bir süreç gerektiriyor. Kaybolan ehliyet için geçilen sürecin neredeyse aynısından geçilir. Ehliyeti kırılan bir sürücünün belgesi iptal olmamakla birlikte, yenileme işlemi yapması gerekiyor. Dilerseniz öncelikle ehliyet yenileme sayfamıza göz atın ve işlemlerinizi hızlıca tamamlayın. Nitekim kırılan, kaybolan veya çalınan sürücü belgeleri neredeyse her gün karşılaşılan bir durumdur.

Kırık Ehliyet Trafikte Geçerli mi?

Kırılan ya da zarar gören belge, görevli memur tarafından değerlendirmeye alınır. Görevli memur tarafından incelenen sürücü belgesi geçerliliğini yitirecek kadar zarar görmüş ve anlaşılabilir bir duruma sahip değilse, ehliyeti yanında bulundurmama cezası uygulanabilir. Bu nedenle trafikte taşıt süren birinin yanında bulunan sürücü belgesi zarar görmüş ise hemen yenilenmesi öneriliyor.

Ehliyetim Kırıldı Ne Yapmalıyım

Ehliyetim Kırıldı Ne Yapmalıyım

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz ehliyetim kırıldı ne yapmalıyım içeriği bilgi paylaşımına yönelik hazırlanmıştır. Konu hakkında gelen mail ve mesajlar sonucu, ekibimiz tarafından hemen araştırıldı ve hazırlandı. Yorumlarınızı aşağıya bırakıp, diğer sorularınızı yöneltebilirsiniz. Teşekkür ederek, saygılarımızı sunarız. Ehliyetler.net

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • Leyla 27 Aralık 2018 15:34 CEVAPLA

    Yeni cipli ehliyetim ortadan kırılıp ikiye bölündü nüfusa geldiğimde 159 tl ve sağlık raporu istediler 15 tl bildiğim yenileme