• destek@ehliyetler.net

HABER DETAYI

11 Eylül 2017 13:08

Kredi Kartıyla Ehliyet Alma

Kredi Kartıyla Ehliyet Alma
Kredi Kartıyla Ehliyet Alma
5 (100%) 2 yıldız

Kredi kartıyla ehliyet alma

Sürücü belgesi ehliyet, sürücülerin trafikte taşıt kullanmaları amacıyla yetkili kurumlar tarafından verilen bir belgedir. Ehliyetsiz taşıt kullanmak suç ve aynı zamanda tehlikelidir. Sürücü belgesine sahip olmak için bazı ehliyet harçları ve ücretler ödenmesi gerekiyor. Bu ücretleri ödeyemeyen vatandaş için bazı sürücü kursları “Kredi Kartına Taksitle Ehliyet” alma şansı tanıyor. Bu durum bir çok adayı, kredi kartıyla ehliyet alma seçeneğine sürüklüyor.

Kredi Kartıyla Ehliyet Alma

Kredi Kartıyla Ehliyet Alma

Öyle ki, bazı sürücü kursları kredi kartına taksitle ehliyet kampanyaları düzenliyor. Kredi kartlarına taksitli alışveriş seçenekleri sunan bankaların verdiği kartlar ile kolayca ehliyet alınabiliyor. Bankalar tarafından, sürücü kurslarına tanınan özelliklere göre taksit seçenekleri değişiklik gösteriyor. Bankalar ve finans kuruluşları tarafından sunulan bazı banka kartları aşağıda belirtilmiştir.

Kredi Kartına Taksitli Ehliyet

Bonus Kredi Kartı
Garanti bankası tarafından sunulan bir kart olduğu sanılıyor olsa da, Türkiye sınırları içerisinde faaliyet yürüten bir kaç banka daha bu kartı müşterilerine sunuyor. Bonus kredi kartı bir çok anlaşmalı iş yerinde taksitli alışveriş imkanı sağlıyor. Nitekim anlaşmalı sürücü kursları taksitli ya da tek çekim harcama seçeneği sunuyor.

Maksimum Kart
Maksimum kredi kartıyla ehliyet alma şansı bulunuyor. Sürücü kurslarının bir çoğu, kredi veya bankamatik kartlı harcama imkanı sunuyor. Bu nedenle İş bankası gibi büyük finans kuruluşlarının da kullandığı bu kart ile sürücü belgesi alma şansı bulunuyor.

Kredi Kartıyla Ehliyet Alma

Kredi Kartıyla Ehliyet Alma

Ehliyet Almak İçin Geçerli Diğer Kredi Kartları ve Banka İsimleri
• Axess
• World
• Akbank
• Garanti Bankası
• Halk Bankası
• Yapı Kredi
• TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)
• İNG Bank
• Yapı Kredi
• QNB Finansbank
• Türkiye İş Bankası

Yukarıda taksitli ya da tek çekim olarak sürücü belgesi alınabilecek bazı kartları ve banka kuruluşlarını sıralamaya çalıştık. Sürücü belgesi alırken, kredi kartı kullanan adayların dikkat etmesi gereken farklı hususlar vardır. Bunlar; kart kullanım ücreti, taksitlendirme faizi, vade tutarları gibi özelliklerdir. Kredi veya banka kartı kullanan adayın mutlaka anlaşma yaptığı kursa ”Peşin fiyatına taksitle mi?” diye bir kaç soru sorması gerekiyor. Nitekim sunulan taksitli alışverişler de, bazen faiz veya komisyon etkili olabiliyor.

Kredi Kartıyla Ehliyet Alma

Kredi Kartıyla Ehliyet Alma

Kredi kartıyla ehliyet alma içerikli yazımız, umarız yardımcı olmuş ve sürücü belgesine kavuşmak isteyenler için aydınlık bilgiler vermiştir. Sormak istediğiniz tüm detayları aşağıdan sorarak öğrenebilirsiniz. Sorularınıza uzman ekibimizin bilgisi dahilinde olduğu sürece en kısa süre içerisinde yanıt verilmeye çalışılacaktır. Ehliyetler.net olarak teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.