• destek@ehliyetler.net

HABER DETAYI

25 Eylül 2017 17:34

Randevu Almadan Ehliyet Başvurusu

Randevu Almadan Ehliyet Başvurusu
Randevu Almadan Ehliyet Başvurusu
5 (100%) 2 yıldız

Randevu Almadan Ehliyet Başvurusu

Randevusuz ehliyet alma duyurusu!

Randevu Almadan Ehliyet Başvurusu

Randevu Almadan Ehliyet Başvurusu

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bu duyuru sonrası sürücü adayları harekete geçirdi. Hafta içi mesai saatleri sonrası 17:00 ile 19:00 saatlerinde randevusuz ehliyet başvurusu işlemi yapılabileceği duyuruldu. Uygulama kapsamına giren bölgeler ise;

  • İstanbul,
  • Ankara
  • İzmir

olarak belirtilmiştir. Hafta içi olağan mesai saatlerine ek olarak 17:00 ile 19:00 saatleri arasında müracaat edilmesi gerekiyor. Yapılacak bu müracaatın şahsen ve gerekli belgeler yanında bulundurularak yapılması gerekiyor. Ayrıca bu işlemleri pasaport içinde gerçekleştirme imkanı sunulacak. Pasaport için randevu alamayan vatandaşlar için hafta sonu (Sadece Cumartesi günü) 09:00 ile 18:00 saatleri arası pasaport ve tescil birimlerinin çalışmalarına devam edeceği bildirildi.

Ehliyet için şahsen müracaat eden vatandaşa herhangi bir şekilde ”Randevu al gel” talebinde bulunulmayacak. Yine burada kişinin şahsen müracaat ederken, tüm belgelerinin yanında olması gerekiyor. Belge konusuna dikkat ederseniz, gereksiz aksamalara veya yaşanabilecek geri çevirmelere maruz kalmayacağınızı umuyoruz. Nitekim belge veya herhangi bir evrak eksikliği, normal randevusu olanlar içinde sorun çıkarabilecektir. Randevu olmadan şahsen müracaat eden kişi ehliyet işlemlerini anında gerçekleştirebilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrası tüm sürücü adayları bir anda harekete geçti.

3. Kez Randevu Yok!

Ek olarak 2. kez randevu işlemi yapmasına rağmen pasaport için gerekli yere müracaat etmeyen kişiler için bir uyarı geldi. 2. Kez randevusuna gitmeyen vatandaşa, üçüncü kez randevu verilmeyeceği duyuruldu. Buna sebep olarak gösterilen iş gücü kaybını önleme ve kontenjan doluluğunu önleme gösterildi. 3. Kez randevu alamayan vatandaş, şahsen pasaport başvurusu yapmaya gidebilecek.

Randevu Almadan Ehliyet Başvurusu

Randevu Almadan Ehliyet Başvurusu

Yukarıda sizler için randevusuz ehliyet başvurusu yapma hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalıştık. Bu işlemleri akşam saat beşten, yediye kadar yapabileceğinizi unutmayınız. Yapılacak bu işlemler için sizlere en yakın ilgili büro amirliklerine müracaat etmenizi tavsiye ederiz. Büro amirliğinde bulunan yetkililer tarafından daha detaylı ve güncel bilgiler verilecektir. Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerine yapılan bu işlem için teşekkür ediyor, saygılarımızı sunuyoruz. Ayrıca sizler randevu alarak ehliyet işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız ”Randevu Alma” sayfasına giriş yaparak bilgi alabilirsiniz. Aşağıda yorum bırakarak sorularınızı uzmanlarımıza ulaştırmayı unutmayınız. Ehliyetler.net

 

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.