• destek@ehliyetler.net

HABER DETAYI

13 Eylül 2017 08:52

Sürücü Olur Sağlık Raporu

Sürücü Olur Sağlık Raporu
Sürücü Olur Sağlık Raporu
5 (100%) 2 yıldız

Sürücü Olur Sağlık Raporu

2016 Yılındaki sürücü olur sağlık raporu için yapılan yanlış haberler nedeniyle ”Sağlık Bakanlığı” tarafından kamuoyuna duyuru yapılmıştı. Bu açıklamayı dikkate alarak belgeyi temin etmek ve sürücü kursları aracılığıyla teslim etmek yeterli olacaktır. Yapılan yanlış duyuruları dikkate alarak, bu işlem için gereksiz yere para ödemenize gerek yoktur. Sürücü olur sağlık raporu ücretsiz olarak temin edilebilir. Yapılan duyuruya ilişkin detayları verelim, ardından “en hızlı ve en çabuk sürücü olur sağlık raporu nereden alınır?” onun detaylarını verelim.

Duyuruda; “Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik” tarafından belirtildiği açıklandı. Ayrıca bu yönetmelikte yapılmış olan değişikliklerin 29/12/2015 tarihli Resmi Gazete‘den yayımlandığı açıklanmıştır.

Sürücü Olur Sağlık Raporu

Sürücü Olur Sağlık Raporu

Aile Hekimi Sürücü Olur Sağlık Raporu

Konumuzun daha iyi anlaşılır olması için ilk aşamasını soru ve cevap şeklinde tamamlamaya çalışacağız. Burada aradığınız soru veya cevapları bulamazsanız, lütfen bizlere yorum yaparak sorularınızı yöneltiniz.

  • Sürücü olur sağlık raporunu nereden veya nerelerden alırım, alabilirim?

Bu raporu sağlık ocağı aile hekimleri ve “Sağlık Bakanlığı” tarafından ruhsatlı özel sağlık kuruluşlarında hizmet veren pratisyen hekimlerden alabilirsiniz.

  • “Aile hekimleri sürücü olur sağlık raporu veriyor mu?”

Evet. Aile hekimine girerek; “ehliyet için sağlık raporu almak istiyorum.” demek yeterli olacaktır.

  • Bu sağlık raporunu almak için aile hekimlerine ücret (para) ödemem gerekiyor mu?

Hayır. İleri düzey sağlık problemi olmayan kişiler, ehliyet talep edenden istenen bu belge için aile hekimine hiç bir ücret ödemesine gerek yoktur. (Sağlık sorunu olmayanlar için geçerlidir.)

  • Para ödemem gerektiğini söylediler! Neden?

Şayet aile hekimi uzmanlık gerektiren herhangi bir hastalığınız olduğuna dair şüphe duyarsa, sizi bir üst sağlık kuruluşuna yönlendirir. Üst düzey sağlık kuruluşları;

  • Devlet Hastanesi
  • Eğitim ve Araştırma Hastanesi
  • Üniversite Hastanesi

Burada yapılacak tüm kontrollerin ardından belge talep eden verilir. Fakat bu hastaneler tarafından belgeye sahip olmak isteyenler, aşağıda belirtilen ücretleri ödemek durumunda kalır.

Sürücü Olur Sağlık Raporu

Sürücü Olur Sağlık Raporu

Ehliyet için Sürücü Olur Sağlık Raporu Ücretleri

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi aile hekimi tarafından Üniversite, Devlet ya da Eğitim ve Araştırma Hastanelerine gönderilir iseniz ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu ücretler farklılık gösterecektir. Örneğin tek hekim raporu ve sağlık kurulu raporu olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu belgelere verilen rakamların hemen altına, tek hekim ve sağlık kurulu anlamlarını ekleyeceğiz.

Sürücü Olur Sağlık Raporu

Sürücü Olur Sağlık Raporu

Tek hekim sağlık raporu

Devlet hastanesi ücreti 50 TL.
• Üniversite hastaneleri ücreti 75 TL.
• Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ücreti 75 TL.

Sağlık kurulu raporu

• Devlet hastaneleri ücreti 200 TL.
• Üniversite hastaneleri ücreti 300 TL.
• Eğitim ve araştırma hastaneleri ücreti 300 TL.

  • Tek hekim raporu nedir?

Tek hekim raporu; hastanelerde kurula girmeden yalnız bir hekim tarafından verilen belge türüdür.

  • Sağlık kurulu raporu ne demek?

Sağlık kurulu raporu beş (5) ayrı branşta uzman hekimden oluşmuş kurul tarafından verilen rapor türüdür. Bu rapor düzenlenirken yapılan tetkiklerin yanında, ek tetkikler istenebilir. Bu ilaveler için ekstra bir ücret talep edilmiyor.

Deneme Sınavına Girmek İçin TIKLA!

Sürücü belgesi ehliyet almak için istenen sürücü olur sağlık raporu fiyatları ve tüm detaylarını paylaşmaya çalıştık. Umarız yeterli gelmiş ve yardımcı olmuştur. Lütfen sayfamızı sosyal medya araçları ile paylaşalım ve diğer insanlara yardımcı olalım. Paylaşmış olduğumuz bu bilgilerin başkaları içinde lazım olabileceğini unutmayalım. Saygılarımızı sunarız. Ehliyetler.net

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.